piątek, 15 marzec 2019 15:46

Oszukiwał metodą "na policjanta". Został zatrzymany

Napisała

Kilka dni temu policjanci, Komendy Miejskiej Policji w Krakowie uzyskali informację dotyczącą miejsca pobytu poszukiwanego do kilku spraw 23-letniego mężczyzny. Człowiek ten, już od jakiegoś czasu był także „na celowniku” funkcjonariuszy zajmujących się wykrywaniem sprawców oszustw na tzw. legendę. Według informacji 23-latek miał przebywać w jednym z domów w podkrakowskiej Modlnicy.

W trakcie obserwacji wyznaczonego rejonu policjanci rozpoznali poszukiwanego przez nich mężczyznę. Zaskoczony 23-latek nie sprawiał problemów przy zatrzymaniu.

Mężczyźnie postawiono zarzut oszustwa (art. 286 KK). Sprawca 4 lutego br. podszywając się pod policjanta CBŚ , miał nakłonić pewną kobietę do pozostawienia 20 tys. złotych w wyznaczonym przez niego miejscu w Modlnicy.

Obecnie śledczy ustalają, czy podejrzany ma na swoim koncie również inne oszustwa dokonane tą samą metodą. 23-latek nie jest też przykładnym ojcem, o czym świadczy uchylanie się od płacenia alimentów. Krakowskim policjantom znany był do tej pory jako drobny złodziej.

 

Info: KWP Kraków

Joanna Frydrych

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.