wtorek, 16 kwietnia 2019 08:31

34 medale wielicko-gdowskiej ekipy na Mistrzostwach Polski Taekwon-do

Autor Manuel Langer

13-14 kwietnia w Będzinie odbyły się Mistrzostwa Polski Taekwon-do. Wielicko-Gdowską Szkołę Walki Prime reprezentowało 27 zawodników i zawodniczek, 2 sędziów oraz dwójka trenerów Aleksandra Raźny oraz Mateusz Dylawerski.

W pierwszym dniu zawodów, gdzie rywalizowali kadeci, juniorzy i seniorzy nasi zawodnicy zdobyli 16 złotych, 10 srebrnych i 5 brązowych. Dało to 3 miejsce w końcowej klasyfikacji generalnej zawodów. W drugim dniu zawodów najmłodsi uczestnicy (dzieci i młodzicy) zdobyli 3 medale: jeden srebrny i dwa brązowe.
Najlepszą kadetką zawodów wybrana została Zofia Urbaniec, najlepszym kadetem Wojciech Bar, natomiast najlepszą juniorką Aleksandra Kucharz !
Poniżej pełna lista wyników:
Młodzicy:
Dominik Bar – 2 miejsce techniki specjalne, 3 miejsce techniki szybkościowe
Adrian Gwizdała – 3 miejsce walki soft-kalaki

Kadeci:
Wojciech Bar – 1 miejsce walki semi-hogo, 1 miejsce techniki specjalne, 1 miejsce układ formalne, 1 miejsce techniki szybkościowe
Zofia Urbaniec – 1 miejsce walki semi-hogo, 1 miejsce techniki specjalne, 1 miejsce techniki szybkościowe
Alicja Kucia – 2 miejsce techniki szybkościowe
Łukasz Romański – 1 miejsce układy formalne, 3 miejsce walki semi-hogo, 3 miejsce techniki szybkościowe
Julia Wilkołek – 2 miejsce układy formalne

Juniorzy młodsi:
Dominik Kiełbowicz – 2 miejsce układy formalne, 2 miejsce walki semi-contact, 2 miejsce techniki specjalne, 3 miejsce walki light-contact
Szymon Oblacinski – 1 miejsce walki semi-contact, 1 miejsce walki light-contact
Kuba Kania – 1 miejsce walki light-contact
Dominika Niemiec – 2 miejsce walki light-contact, 2 miejsce techniki specjalne, 3 miejsce walki semi-contact
Kinga Konieczny – 2 miejsce walki semi-contact, 3 miejsce walki light-contact
Mikołaj Drożdz – 2 miejsce walki light-contact
Mateusz Kucharz – 1 miejsce walki semi-contact, 1 miejsce walki light-contact

Juniorzy:
Bartosz Adamek – 1 miejsce walki light-contact
Aleksandra Kucharz – 1 miejsce walki semi-contact, 1 miejsce walki light-contact, 2 miejsce układy formalne

Udział w zawodach wzięli również: Czaplak Mateusz, Górniak Stanisław, Dusza Zbigniew, Czechowska Zofia, Czuba Mikołaj, Kania Mikołaj, Malczewski Bartosz, Zachara Tomasz, Grabski Wiktor oraz Mrożek Milena.
Wyjazd został dofinansowany ze środków finansowych gminy Gdów, miasta i gminy Wieliczka oraz przy wsparciu firmy Stalco.

Info/foto: mat. pras.